İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

İGÜ Gelişim Trade Center Laboratuvarı açılıyor!

Uygulamalı bir finansal laboratuvar deneyimi yaşatacak olan, Uygulamalı Bilimler Fakültesi çatısı altında kurulan İGÜ Gelişim Trade Center Laboratuvarı açılıyor. Öğrenciler; BIST100 hisseleri, belirli VIOP kontratları, Euro, USD, gösterge tahvil ve altın gibi çeşitli yatırım araçları hakkındaki teorik bilgilerini gerçek zamanlı verilerle desteklenen sanal işlemlerle uygulama olanağı bulacaklar.

Uygulamalı Portföy Yönetimi dersiyle paralel olarak kullanılacak olan Gelişim Trade Center Laboratuvarı, teorik bilgilerin pratik uygulamalarla birleşmesini sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca, uzmanların piyasa bilgisi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşacağı bir finans laboratuvarı olarak da hizmet verecek. Gerçek datalarla piyasaları takip etme ve işlem yapma imkânı bulacak olan öğrenciler, üniversite içi ve üniversiteler arası yarışmalarda bilgilerini ve tecrübelerini test edebilecekler.

Finansal ihtiyaçlara ve durumlara uygun çeşitli ürün ve hizmetler sunacak olan Gelişim Trade Center Laboratuvarı günümüz sermaye ve para piyasaları hakkında öğrencilere pratik bilgiler sağlayacak olup; bu bilgiler ve hizmetler ile teknolojik gelişmeler, elektronik dağıtım kanallarının gelişimi ve uluslararası piyasaların entegrasyonu sayesinde bireylere daha kolay ulaşılacak.
 

İGÜ Gelişim Trade Center Laboratuvarı açılıyor! Eklenme Tarihi: :   14 Temmuz 2023 Cuma

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS