İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

İGÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, Azerbaycan televizyon kanalına konuk oldu

İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, Azerbaycan’ın en önemli televizyon kanallarından biri olan Xezer TV Kanalı “Xeber Ertesi” programına konuk oldu. Azerbaycanlı öğrenciler ve aileleri için Türkiye’de yaşam ve İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde eğitim hakkında bilgi veren Gayretli, Azerbaycan ziyaretinde Batı Kaspi Üniversitesi’ni ziyaret ederek üniversitenin kurucusu Prof. Dr. Hüseyn Bağırov ile görüşme gerçekleştirdi.

Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, “Xeber Ertesi” programına konuk oldu

“Gelişim’e Açık Ol” sloganıyla çıktığı yolda sürekli gelişen imkânları; ulusal ve uluslararası düzeydeki standartları ile global ölçekte başarı sağlayan İstanbul Gelişim Üniversitesi, öğrencilerine akademik ve sosyal alanlar başta olmak üzere birçok avantaj sağlıyor. Ulusal ve uluslararası alanda öğrencilerine sunduğu imkânlarla bir “Dünya Üniversitesi” olma yolunda ilerleyen İGÜ, Türkiye’de en çok uluslararası öğrencisi olan üniversitelerden biri. Azerbaycan’ın en önemli televizyon kanallarından olan Xezer TV Kanalı “Xeber Ertesi” programına konuk olan İGÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, uluslararasılaşma politikasının üzerinde durarak; Azerbaycanlı öğrenciler ve aileleri için Türkiye’de yaşam ve İstanbul Gelişim Üniversitesi’ndeki eğitim standartları hakkında bilgi verdi.

Batı Kaspi Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. Hüseyn Bağırov ile görüşme gerçekleştirildi

Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, Azerbaycan ziyaretinin devamında; Kurumsal İletişim ve Tanıtım Daire Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Bülent Değirmenci ve Uluslararası Öğrenci Müdürü Umedjon Haitmurodov ile Bakü’de bulunan Batı Kaspi Üniversitesini ziyaret ederek üniversitesinin kurucusu Prof. Hüseyn Bağırov ile görüşme gerçekleştirdi. Toplantıda, 1991 yılında kurulan ve Azerbaycan’ın ilk özel üniversitelerinden biri olan Batı Kaspi Üniversitesi ile İstanbul Gelişim Üniversitesi arasında bilimsel araştırmalar ve projeler, öğrenci ve akademisyen değişim programı ve diğer önemli etkinlikler hususunda beraber hareket etme konusu ele alındı. İGÜ’nün hızlı yükselişi ve uluslararası alanda bir dünya üniversitesi olma yolu vizyonundan bahseden Abdülkadir Gayretli, iki üniversitenin birbirinin imkânlarından faydalanarak farklı projeler geliştirip öğrencilere önemli katkılarda bulunmaları hususunu dile getirdi. Ziyaret bitiminde İGÜ Mütevelli Heyeti Başkanı tarafından Batı Kaspi Üniversitesi kurucusuna plaket takdim edildi.


İGÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, Azerbaycan televizyon kanalına konuk oldu Eklenme Tarihi: :   18 Mayıs 2023 Perşembe

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS