İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

İGÜ Tercih Tanıtım Günleri başladı!

İstanbul Gelişim Üniversitesi Tercih Tanıtım Günleri başladı. 8 Ağustos tarihine kadar İGÜ’yü ziyaret eden üniversite adayı öğrenciler, tercih süreçlerinde hem bölümler hakkında bilgi edinebilecek hem de üniversite tercihlerini uzmanlarla birlikte yapabilecek.

Üniversite adayı öğrencilerin heyecanla beklediği YKS sonuçları açıklandı. İGÜ Tercih Tanıtım Günleri kapsamında öğrenciler, 8 Ağustos 2023 tarihine kadar İGÜ’ye gelerek hayalini kurdukları bölüm hakkında bilgiler alıp, tüm sorularına yanıt bulabilecek. Uzmanlarla birlikte üniversite tercihlerini İGÜ’de gerçekleştiren öğrenciler, “İGÜ Kampüste Tercih İndirimi” kazanacak.

“Kalitenin bir ölçüsü olan akreditasyon, eğitim-öğretim ve araştırma süreçlerinin iyi yönetildiğini gösterir”

Türkiye’nin en çok tercih edilen 3 vakıf üniversitesinden biri olan İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), üniversite tercihlerini yapacak olan öğrencilerin ve ailelerinin tüm sorularına yanıt bulabileceği Tercih Tanıtım Günleri’ni başlattı. 8 Ağustos’a kadar İGÜ’yü ziyaret eden öğrenciler, uzmanlarla birlikte kariyer yolculuklarının ilk adımını atabilecek. İGÜ’nün, Türkiye’nin uluslararası akredite edilmiş en fazla programa sahip olan üniversitesi olduğunu ifade eden İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, “Kalitenin bir ölçüsü olan akreditasyon, eğitim-öğretim ve araştırma süreçlerinin iyi yönetildiğini gösterir. Üniversitemizde fakülte programlarının yüzde 85’i, tüm programların ise yüzde 50’si akredite edilmiştir. Akredite edilen bölümleri tercih eden öğrenciler, global ölçekte avantajlar kazanıyor. 130’un üzerinde dünya üniversitesi ile olan iş birliklerimiz; öğrencilerin, dünya ve farklı kültürler ile iletişim kurma olanaklarını genişletiyor.” şeklinde belirtti.


İGÜ Tercih Tanıtım Günleri başladı! Eklenme Tarihi: :   20 Temmuz 2023 Perşembe

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS