İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

İGÜ, vakıf üniversiteleri arasında birçok kategoride ilk 10'da yer aldı!

“Dünya Üniversitesi” vizyonuyla ilerleyen İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), sürdürülebilirlik odaklı ve yenilikçi vizyonuyla başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. YÖK tarafından yayımlanan "Vakıf Yükseköğretim Kurumları 2021" raporunda çok sayıda vakıf yükseköğretim kurumunu geride bırakan İGÜ, birçok kategoride ilk 10’da yer aldı.

İlgili kurumlar açısından çeşitli başlıklarda farkındalığı artırmak, iyileştirme alanlarını ortaya koymak ve yükseköğretime yönelik politikaların geliştirilmesi ile mevzuat düzenlemeleri için veri sağlama amacıyla düzenlenen "Vakıf Yükseköğretim Kurumları 2021" raporu açıklandı. İstanbul Gelişim Üniversitesi, çok sayıda vakıf yükseköğretim kurumunu geride bırakarak "Kadrolu Öğretim Elemanı Başına Düşen Öğrenci Sayısı" kategorisinde 3’üncü, "Kadrolu Öğretim Üyesi Başına Düşen Öğrenci Sayısı" sıralamasında 7’nci oldu.

“2022 yılı sonu itibari ile 155 bin civarında basılı ve 410 bin civarında elektronik kaynak kütüphane kullanıcılarının hizmetine sunuluyor”

Farklı kategorilerde başarılı sonuçlar alan İGÜ;

  • "Kadrolu Öğretim Elemanı Başına Düşen Öğrenci Sayısı" kategorisinde 3. sırada,
  • "Kadrolu Öğretim Üyesi Başına Düşen Öğrenci Sayısı" sıralamasında 7. sırada,
  • "Kütüphanelerinde Yer Alan Basılı Kitap Sayısına Göre Vakıf Yükseköğretim Kurumları" sıralamasında 9. sırada
  • 8.425 m2 ile "Kütüphane Alanı" kategorisinde de 9. sırada,
  • "Ar-Ge ve Kütüphane Harcamaları Toplamı" sıralamasında 24. sırada yer aldı.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız İGÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı A. Şenol Armağan, “1 Merkez ve 4 Şube kütüphane olmak üzere bünyesinde 5 kütüphane olan üniversitemizde bu rakamlar 2022 yılında daha da arttı. 2022 yılı sonu itibari ile 155 bin civarında basılı ve 410 bin civarında elektronik kaynak kütüphane kullanıcılarının hizmetine sunuluyor. İçinde milyonlarca elektronik makale ve tez bulunan 22 veri tabanı da 7/24 kesintisiz olarak kullanıcıların erişimine açık. Veri tabanı abonelikleri de her geçen yıl artıyor.” şeklinde belirterek, kütüphane bünyesinde binlerce CD, DVD ve ses kasetinden oluşan seçkin bir koleksiyon olduğunu da sözlerine ekledi.
 İGÜ, vakıf üniversiteleri arasında birçok kategoride ilk 10'da yer aldı! Eklenme Tarihi: :   2 Mayıs 2023 Salı

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS