İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

İGÜ’de, Avcılar RAM “Sene Başı Açılış Toplantısı” gerçekleştirildi

Avcılar Rehberlik ve Araştırma Merkezi “Sene Başı Açılış Toplantısı”, Avcılar ilçesinde görev yapmakta olan 200 rehber öğretmen ve psikolojik danışmanın katılımı ile İstanbul Gelişim Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Rehberlik ve Araştırma Merkezleri ile yürüttüğü çalışmalar kapsamında birçok konu hakkında bilgilendirici ve farkındalık artırmaya yönelik projelere imza atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, İGÜ ev sahipliğinde Avcılar Rehberlik ve Araştırma Merkezi “Sene Başı Açılış Toplantısı” düzenlendi. Seminer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arda Öztürkcan’ın açılış konuşması ile başladı. İstanbul Gelişim Üniversitesi'ni öne çıkaran uluslararası akredite edilmiş 65 programa ve öğrencilere sunulan ücretsiz çift ana dal gibi imkânlara değinen Öztürkcan, sene boyunca hem rehberlik hem de farklı alanlardaki faaliyetler konusunda iş birliğine ve etkileşim kurmaya açık olunduğunu dile getirdi.

Toplantı gündem maddelerine geçilmeden önce, İGÜ akademisyenlerinden Dr. Öğretim Üyesi Bülent Tansel, travmatik olaylar sonrası yaşanan stresin anlamlandırılmasına yönelik olarak oluşturulan 'Psikolojik Anlamlandırma Programı' hakkında paylaşımda bulundu. Avcılar RAM Müdürü Vedat Yoldaş, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı rehberlik faaliyetleri sürecinde gönüllülük esasına dayalı olarak görev almak isteyen öğretmenleri belirledi. Rehberlik Bölüm Başkanı Serap Tıngıroğlu, rehberlik faaliyetleri işleyiş süreçleri ve yıllık planlar hakkında bilgilendirme yaptı.

İGÜ’de, Avcılar RAM “Sene Başı Açılış Toplantısı” gerçekleştirildi Eklenme Tarihi: :   3 Ekim 2023 Salı

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS