İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

İnşaat Mühendisliği ile Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümlerinin ABET akreditasyonları uzatıldı

Türkiye’nin en fazla uluslararası akreditasyona sahip üniversitesi olan İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde bulunan İnşaat Mühendisliği ile Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümlerinin ABET akreditasyonları uzatıldı.

“Araştırma Üniversitesi” vizyonuyla ilerleyen İstanbul Gelişim Üniversitesi, uluslararasılaşma politikalarıyla ve nitelikli eğitim kadrosuyla küresel ölçekte başarılara imza atıyor. Türkiye’nin en fazla uluslararası akredite edilmiş programa sahip üniversitesi olan İGÜ’de, akredite edilen bölümlerden mezun olan öğrenciler uluslararası geçerli diplomaya sahip oluyor.

Kâr amacı gütmeyen bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olan ABD merkezli "Accreditation Board for Engineering and Technology" (ABET), üniversitelerin mühendislik fakültelerini değerlendiriyor. ABET akreditasyon sertifikası, eğitim programının kalite güvence değerlendirmesine sahip olduğunu ifade ediyor. Uluslararası düzeydeki standartları, araştırma-geliştirme faaliyetleri ve inovasyon çalışmaları ile kalitesini tescilleyen İGÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nin İnşaat Mühendisliği ile Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümlerinin ABET akreditasyonları 30 Eylül 2025 tarihine kadar uzatıldı. Toplamda 5 bölümü ABET akreditasyonuna sahip olan İGÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, uluslararası tanınırlılığı, eğitim kalitesi ile öğrencilerine ve mezunlarına küresel ölçekte sağladığı önemli bir referansın yanı sıra işe alımlarda ve yurt dışı yüksek lisans programlarına kabulde avantaja sahip olmalarına olanak tanıyor.

İnşaat Mühendisliği ile Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümlerinin ABET akreditasyonları uzatıldı Eklenme Tarihi: :   5 Ekim 2023 Perşembe

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS