İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

İGÜ’de, Liseler Arası kısa Film Yarışması yakında başlıyor!

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Türkiye genelinde lise öğrenimine devam eden öğrencilerin katılabileceği “Liseler Arası Kısa Film Yarışması”na imza atıyor. Öğrenciler, yarışmanın ana teması olan “Sürdürülebilirlik” konusundan yola çıkarak; Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'ndan biriyle ilgili çektikleri kısa film ile 3 Mayıs tarihine kadar başvuru yapabilecek.

“Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları”nı benimseyerek, çevresel sürdürülebilirlik başta olmak üzere her alanda sürdürülebilirlik çalışmalarına önem veren İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), hem ulusal hem de uluslararası platformlarda hassasiyetle yürüttüğü sürdürülebilirlik çalışmalarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Lise öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan “Liseler Arası Kısa Film Yarışması” projesinde öğrenciler, Birleşmiş Milletlerin küresel bir eylem çağrısı olarak 2015 yılında kabul ettiği Sürdürülebilirlik Kalkınma Amaçları’ndan biriyle ilgili çektikleri kısa film ile başvuru yapabilecek. 17 başlık ise şu şekilde; Yoksulluğa Son, Açlığa Son, Sağlık ve Kaliteli Yaşam, Nitelikli Eğitim, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Temiz Su ve Sanitasyon, Erişilebilir ve Temiz Enerji, İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme, Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı, Eşitsizliklerin Azaltılması, Sürdürülebilir Şehirler ve Toplumlar, Sorumlu Üretim ve Tüketim, İklim Eylemi, Sudaki Yaşam, Karasal Yaşam, Barış Adalet ve Güçlü Kurumlar, Amaçlar için Ortaklar.

Lise öğrencilerinin farkındalıklarını artırmak amaçlanıyor

Aday öğrencilerin üreteceği çözümleri ve buna bağlı oluşacak farkındalıklarını artırmak adına gerçekleştirilecek olan Liseler Arası Kısa Film Yarışması müphem bir geleceğin önüne geçmeyi amaçlıyor. İGÜ, gençlerin ve özellikle üniversite adaylarının yaşadıkları çevreyi ve dünyayı tanımaları ve sorumluluk bilinciyle hareket etmeleri noktasında yaptığı projelerle öğrenci dostu bir üniversite olarak yoluna devam ederken; yarışmanın proje direktörlüğünü, alanında ulusal ve uluslararası birçok ödülü bulunan belgesel film yönetmeni ve İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Üyesi Ahmet Bikiç üstleniyor. İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli heyeti Başkanı Abdulkadir Gayretli’nin ve Rektör Prof. Dr. Bahri Şahin’in desteklediği projenin yarışma düzenleme kurulunda; Rektör Yarımcısı Prof. Dr. Arda Öztürkcan, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güzin Ilıcak Aydınalp, Kurumsal İletişim ve Tanıtım Daire Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Bülent Deyirmenci yer alıyor. Proje, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.

Son başvuru tarihi 3 Mayıs!

Başvuru yapmak isteyen öğrenciler, 3 Mayıs 2024 tarihine kadar iguliselerarasikisafilmyarismasi.edu.tr web sitesinden çektikleri kısa filmleri gönderebilecek. 20 Mayıs tarihinde ise İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde düzenlenecek olan törenle, yarışmada finale kalan eser sahipleri sektörün önde gelen isimlerin elinden ödüllerini alacak.İGÜ’de, Liseler Arası kısa Film Yarışması yakında başlıyor! Eklenme Tarihi: :   22 Şubat 2024 Perşembe

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS