İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

TÜBİTAK tarafından desteklenen Kahramanmaraş depremi projesi ile ilgili DASK ziyareti gerçekleştirildi

Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) Bankacılık ve Sigortacılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hakan Özcan danışmanlığında, bölüm öğrencileri; Semih Aydoğan, Çağla Kesgin ile Senanur Aşkın tarafından yürütülen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen "Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremi Sonrası DASK Sigorta Poliçe Sayısı Değişimi ve Sigortalılık Penetrasyonu Üzerine Bir Çalışma" konulu, TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projesi ile ilgili olarak Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na (DASK) ziyaret gerçekleştirildi.

Deprem sonrasında, deprem öncesine göre Türkiye’deki on büyükşehirin DASK poliçe penetrasyonunda anlamlı bir farklılık olup olmadığının istatistiki yöntemler kullanılarak analiz edilmesinin amaçlandığı projede; belirlenen amaca ulaşabilmek için Türkiye’de 6 Şubat 2023 depreminden etkilenmeyen ve nüfusun en yüksek olduğu on büyükşehir belediyesinin illerinin DASK verileri kullanılacak.

TÜBİTAK tarafından desteklenen Kahramanmaraş depremi projesi ile ilgili DASK ziyareti gerçekleştirildi Eklenme Tarihi: :   20 Şubat 2024 Salı

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS