İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

İGÜ’nün uluslararası standartlardaki eğitimi ilk 3’te!

Uluslararasılaşma politikalarıyla öne çıkan İGÜ, “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu-2023”te “İstihdam Edilen Uluslararası Doktoralı Öğretim Elemanı Sayısı” kategorisinde 3’üncü olarak derecelendirildi.

“Dünya Üniversitesi” vizyonuyla ilerleyen İGÜ’de, 106 farklı ülkeden uluslararası öğrenci öğrenim görüyor. Uluslararasılaşma politikalarıyla Türkiye’nin en fazla uluslararası akredite edilmiş programa sahip üniversitesi olan İGÜ’de, akredite edilen bölümlerden mezun olan öğrenciler uluslararası geçerli diplomaya sahip oluyor.

Sağlık, sosyal, spor ve mühendislik bilimlerinde 65 bölümü AQAS, AHPGS ve ABET gibi uluslararası saygın akreditasyon kuruluşları tarafından akredite edilerek, uluslararası standartlara uygunluğu tescillenen İGÜ; YÖK’ün Türkiye’deki 208 üniversiteyi 74 farklı göstergeye göre değerlendirdiği listede hem devlet hem de vakıf üniversiteleri arasında akredite edilen lisans programı sayısı en fazla olan üniversite olarak geçen sene olduğu gibi zirvede yer alarak 1’inci sıradaki yerini korudu.

İGÜ’lü uluslararası akademisyenler dünyanın en iyi bilim insanları arasında!

Uluslararası alanda tanınırlığı ve öğrencilerine sağladığı imkânlar ile uluslararası öğrencilerin tercih ettiği Türkiye’deki ilk 3 üniversiteden biri olan İGÜ, YÖK tarafından hazırlanan “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu-2023”te “İstihdam Edilen Uluslararası Doktoralı Öğretim Elemanı Sayısı” kategorisinde 3’üncü olarak derecelendirildi. Stanford Üniversitesi’nin her yıl gerçekleştirdiği “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde “Kariyer Boyu Etki” ve “Yıllık Etki” olmak üzere iki kategoride de yer alan İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi (İİSBF) Lojistik Yönetimi Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Festus Victor Bekun ve “Yıllık Etki” kategorisine adını yazdıran İİSBF Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Edmund Ntom Udemba “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” arasında olmaya hak kazandı. Dünyanın önde gelen araştırma ve akademi portallarından biri olan Research.com’un dünyanın ve ülkelerin “En İyi Bilim İnsanları”nı sıraladığı listede de öne çıkan İGÜ’lü uluslararası akademisyen Dr. Öğr. Üyesi Festus Victor, Ekonomi ve Finans alanında Türkiye’den sıralamaya giren tek bilim insanı olurken, dünyada 1183’üncü olarak sıralandı. İGÜ’lü uluslararası akademisyenler gerçekleştirdikleri bilimsel projeler ile küresel ölçekte eğitim olanaklarına katkı sağlıyor.

İGÜ’nün uluslararası standartlardaki eğitimi ilk 3’te! Eklenme Tarihi: :   4 Ocak 2024 Perşembe

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS