İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

Irak Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı Heyeti, İGÜ’ye ziyarette bulundu

İstanbul Gelişim Üniversitesi, ziyarette bulunan Irak Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı Heyeti’ni ağırladı. İGÜ’nün başarıları hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı ziyarette; tanınırlık şartları, akademik iş birliği fırsatları ve özellikle Iraklı öğrencilerin değişim programlarına ilişkin konular ele alındı.

Nitelikli eğitim anlayışı ve bünyesinde bulunan uluslararası öğrenci ve akademisyenleriyle “Dünya Üniversitesi” vizyonuyla ilerlemeye devam eden İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Türkiye’nin uluslararası akredite edilmiş en fazla programa sahip yükseköğretim kurumu olma özelliğine sahip. İGÜ’ye ziyarette bulunan Irak Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı Heyeti, Rektör Prof. Dr. Bahri Şahin, Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Gayretli, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necmettin Maraşlı, Prof. Dr. Nuri Kuruoğlu ve Genel Sekreter Doç. Dr. Serdar Egeli ile bir araya geldi.

İş birliği olanaklarını artırmak ve gelecekteki etkileşimleri daha da geliştirmek için birlikte çalışma hususunda anlaşma sağlandı

Ulusal ve uluslararası düzeydeki standartları ile global ölçekte başarı sağlayan İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin başarıları ve uluslararası çapta tanınırlığı hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı ziyarette; İGÜ’nün akademik programları, araştırma olanakları ve uluslararası iş birliği projelerine değinildi. Özellikle Iraklı öğrencilerin üniversitemize katılımı ve değişim programlarına yönelik iş birliği olanaklarının görüşüldüğü ziyarette heyet, İGÜ ile Irak'taki yükseköğretim kurumlarının daha fazla iş birliği yapma isteğini dile getirerek bu konuda gelecekte atılacak adımları ele aldı.

Yapılan görüşme sonrası Irak Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı Heyeti; Diş Hastanesi, İGÜ TTO, İGÜ TEKMER ve Öğrenci Dekanlığı’nı ziyaret etti. Her iki taraf da iş birliği olanaklarını artırmak ve gelecekteki etkileşimleri daha da geliştirmek için birlikte çalışma hususunda anlaşma sağladı. İstanbul Gelişim Üniversitesi, Iraklı öğrencilere daha fazla eğitim fırsatı sunma ve kültürel ilişkileri güçlendirme konularında heyetle yakın çalışma kararı ele aldı.

Irak Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı Heyeti, İGÜ’ye ziyarette bulundu Eklenme Tarihi: :   2 Kasım 2023 Perşembe

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS