İstanbul Gelişim Üniversitesi

Gelişim Haber

Moda Tasarımı Programı öğrencilerinden depremzedelere destek

İstanbul Gelişim Üniversitesi Gelişim Meslek Yüksekokulu öğrencileri “Elimizden Geleni Yapalım!” dedi, deprem bölgelerindeki afetzedeler için giysi üretti. 7 gün süren üretim sonrasında giysiler, bölgeye ulaştırılmak üzere gönderildi.

6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen ve 12 ilde büyük yıkıma neden olan depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Depremin meydana geldiği ilk günden bu yana birçok destek ve yardım kampanyası ile afetzedelerin yanından olan İstanbul Gelişim Üniversitesi bu kez de İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Programı öğrencileri ile  “Elimizden Geleni Yapalım!” diyerek afetzedeler için giysi üretimi yaptı. Yapılan çalışmalara gönüllü öğrencilerin katılım gösterdiğini belirten Öğr. Gör. Şerif Pınar Tunçok; kadın, erkek ve çocuklar için eşofman, panço, atkı ve eldiven gibi birçok ürünün üretiminin yapıldığını belirtti.

Çalışmalar 7 gün sürdü

İstanbul Gelişim Üniversitesi Gelişim Meslek Yüksekokulu (İGMYO) Moda Tasarımı Kulübü öğrencileri, “Elimizden Geleni Yapalım!” diyerek Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 12 ilde büyük yıkıma sebep olan deprem için harekete geçti. İGÜ’lü gönüllü öğrenciler, 12 ildeki afetzedeler için; eşofman, palto, panço, atkı ve eldiven üretimi yaptı. Çalışmaların 7 gün sürdüğü projede, kesimden artan kumaş parçaları da sürdürülebilirlik çerçevesinde değerlendirilerek, deprem bölgeleri için minder ve yastık üretiminde ve dolguyu desteklemek için kullanıldı. Proje yürütücülüğünü üstlenen Öğr. Gör. Şerif Pınar Tunçok, 7-8 kişilik küçük bir grupla üretim yaptıklarını belirtirken, bu süreçte kumaş ve yardımcı malzemeler için birçok firmadan destek geldiğini de ifade etti.Moda Tasarımı Programı öğrencilerinden depremzedelere destek Eklenme Tarihi: :   7 Mart 2023 Salı

“Maskeli günler geri dönüyor endişelerin...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Covid-19’un Eris varyantının Türkiye’de g...

Eklenme Tarihi: :   21 Eylül 2023 Perşembe

İGÜ TTO tarafından geliştirilen İHA proj...

Mühendisliği ve yapısal gövde tasarımı İGÜ TTO’da geliştirilen İHA projesi ...

Eklenme Tarihi: :   19 Eylül 2023 Salı


ABET AQAS AHPGS