İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden güzel haber!

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri, çektikleri kısa filmler ile festivallerde önemli başarılar elde etmeye devam ediyor. Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü dördüncü sınıf öğrencilerinden Ferit Doğan’ın senaristliğini ve yönetmenliğini, Berk Köse’nin görüntü yönetmenliğini üstlendiği Geçmiş, Gelecek, Şimdi kısa filmi festival yolculuğunu başarılı bir şekilde sürdürüyor.

Daha önce Bolivya’da düzenlenen Black Cat Award Uluslararası Film Festivali’nde ve Endonezya’da düzenlenen Kalakari Film Festivali’nde izleyiciyle buluşan “Geçmiş, Gelecek, Şimdi”, Amerika’da Pensilvanya Üniversitesi tarafından düzenlenen Bifocal Film Festivali’nde, Student Narrative (öğrencilerin çektiği kısa filmler) kategorisinde en iyi kısa film ödülünü almaya hak kazandı. Bu büyük başarının hemen ardından Slovenya’da düzenlenen Student Cuts Film Festivali’nde seçki elde eden film, 10-12 Mayıs tarihleri arasında izleyici ile buluşacak.

Ekip olarak başarılara imza atıyorlar!

Ferit Doğan ve Berk Köse birlikteliğinin bir başka projesi olan “Süreç” kısa filminde de başarılı bir festival yolculuğu geçiren ikili, ekip olarak çalışmalarına devam ediyor. Filmlerin festival yolculuğunda elde ettiği başarılardan mutluluk duyduklarını belirten Doğan, bu başarıların ardından hayallerinin her geçen gün büyüdüğünü ifade etti.

“Geçmiş, Gelecek, Şimdi” projesinde, travmaların insan zihnine verdiği zararları ön plana koymak istediğini belirten Doğan, filmde yarattığı distopik gelecekte, artık zihinsel bir yolcuğa çıkmanın mümkün hale geldiği bir evren yaratıyor. Zihinsel yolculuğa çıkan filmin başkarakteri Arzu, zihninin karanlık köşelerinde dolaşırken, anlamsız veya tuhaf yerlerden geçiyor. Gerek “Süreç”, gerek “Geçmiş, Gelecek, Şimdi”,gerekse de sıradaki projeleri Stendhal’da karakterlerin istekleri, tutkuları ve korkularıyla yüzleştirmeyi tercih ettiklerini sözlerine ekleyen Doğan, insan doğasını keşfettikçe hikâye anlatıcılığının çok daha zevkli hale geldiğinin altını çiziyor.

Yeni projenin festival yolculuğu başlamak üzere!

“Geçmiş, Gelecek, Şimdi” ve “Süreç” filmlerinde olduğu gibi yeni filmleri Stendhal’da da birlikteliklerini sürdüren Köse ve Doğan’a ek olarak her filmin ekibinde yer alan aynı sınıftan diğer arkadaşları Buğra Cihan Çakır, Beyza Sude Yüksel ve İsmail Akbal da başarının diğer ortakları olarak öne çıkıyor. Yeni projeleri Stendhal’ı da tamamlayan ekip, filmi festivallerde izleyiciyle buluşturmak için çalışacak.
Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden güzel haber! Eklenme Tarihi: :   4 Mayıs 2023 Perşembe

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS