İstanbul Gelişim Üniversitesi

Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencilerinin üniversite yaşamları süresince bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerini rehberlik hizmeti ile desteklemeyi amaçlamaktadır.


Psikolojik Danışmanlık Birimi, öğrencilerimizin ve personelimizin ihtiyaçları doğrultusunda danışıp destek alabilecekleri birimdir. Öğrencilerimizin üniversite yaşamları süresince bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerini desteklemeyi amaçlamaktadır.

Psikolojik Danışmanlık Birimi, uzman kadrosuyla ulusal, uluslararası öğrencilerimize ve personelimize akademik ve kişisel gelişimlerinde destek vermeye devam etmektedir. Öğrencilerimizin ve personelimizin psikolojik problemleri ile baş edebilmeleri amacıyla üniversitemiz bünyesinde ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi, öğrencilerimizin karşılaştıkları psikolojik, sosyal ve eğitsel sorunlarının çözümünde onlara psikolojik danışmanlık ve rehberlik yapar ve bu amacını gerçekleştirmek için aşağıdaki hizmetleri yürütmektedir.
 
- Üniversiteye yeni kayıt yaptırmış öğrencilerin, üniversite yaşamına uyum sağlama sürecinde yaşanması muhtemel sorunlarda, öğrencinin çevreye, üniversiteye ve üniversitedeki işleyişle uyumunu sağlamaktadır.
 
- Öğrencilerin sorun alanlarını saptamak ve çözümü ile ilgili diğer birimlerle iş birliği yapmaktadır.
 
- Bulundukları bölümü değiştirmek isteyen öğrencilerin kendi ilgi, yetenek ve kişilik özelliklerini tanımasına ve uygun seçimler yapmasına yardımcı olmaktadır.
 
- Öğrencilere ileride sahip olacakları mesleğe ilişkin bilgiler verme ve ihtiyaç duyulduğu durumlarda İstanbul Gelişim Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi’ne yönlendirerek kariyer danışmanlığı ve desteği almalarını sağlamaktadır.
 
- Psikolojik ya da sosyal sorunları olan öğrencilere, istek ve ihtiyaçlarına göre bireysel veya grupla psikolojik danışma yaparak; kendisini daha iyi tanımasına, önemli kararlar almasına çevresindeki insanlarla daha etkili ilişkiler kurmasına yardımcı olmaktadır.
 
- Birime başvuran öğrencilere ve/veya iç ve dış paydaşlara yönelik bilgilendirici seminerler, konferanslar, kongreler ve benzeri toplantılar düzenleyerek eğitsel rehberlik yapmaktadır.

 Randevu sistemiyle çalışan Psikolojik Danışmanlık Birimi K Blok 2. katta yer almaktadır. Psikolojik danışmanlık hizmeti almak için OBİS üzerinden aşağıdaki linkte bulunan adımları izleyerek randevu oluşturabilirsiniz.

Psikolojik Danışmanlık Birimi online randevu sistemi açıldı 

Randevu işlemleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Ünal Erdem Elli
Klinik Psikolog
Psikolojik Danışmanlık Birimi
0212 422 70 00
CV

Uluslararası Öğrenciler İçin


Dr. Aman Sado Elemo
Psikolojik Danışman
Psikolojik Danışmanlık Birimi
0212 422 70 00
aselemo@gelisim.edu.tr
CV

 

 


 
 

Eklenme Tarihi: :   15 Mart 2019 Cuma


ABET AQAS AHPGS