İstanbul Gelişim Üniversitesi

Uluslararası Akreditasyonlar

Senin Gelişimin Sınırları Aşsın

Saygın Dünya Üniversitesi olma yolunda fiziki kapasite, insan kaynakları ve nitelikli eğitim alanlarına önemli yatırımlar yaparken 2017 yılında uluslararası akreditasyon sürecini başlattık. Sağlık bilimlerinden spor bilimlerine, sosyal bilimlerden mühendislik bilimlerine Alman, İngiliz ve ABD’li akreditasyon kuruluşlarına başvuru yaptık.

Türkiye’nin uluslararası akredite edilmiş en fazla programına sahip üniversitesi olurken, kalite güvence değerlendirmeleri itibarıyle İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin toplam 65 programı AQAS, AHPGS ve ABET gibi kuruluşların görevlendirdiği uluslararası uzman heyetleri tarafından ayrıntılı incelenmiş ve akredite edilmiştir.

ABET akreditasyonu, İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin programlarının mezunlarını hazırladığı mesleğin kalite standartlarını karşıladığına dair güvence sağlar. Üniversite, ABET tarafından akredite edilmiş programlar sunarak, öğrencilerine uluslararası kabul görmüş kalite standartlarında eğitim imkanı sunar.

Akreditasyon Alan Bölümler

AQAS, Avrupa Yüksek Öğrenimi'nin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar. İstanbul Gelişim Üniversitesi, AQAS üyeliği sayesinde Avrupa Yüksek Öğretimde Kalite Güvencesi Derneği'nin (ENQA) tam üyesi olup, Avrupa Standartları ve Yönergelerine göre hareket etmeyi taahhüt eder.

Akreditasyon Alan Bölümler

AHPGS, üniversite eğitim kurslarının ve Yüksek Öğretim Kurumlarının kalitesini ve şeffaflığını teşvik ederken, Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri için uluslararası düzeyde rekabetçi kalite standartlarını garanti eder. İstanbul Gelişim Üniversitesi, bu akreditasyon sayesinde programlarının kalite standartlarını uluslararası düzeyde yükseltir.

Akreditasyon Alan Bölümler

Uluslararası Geçerli Diploma ile Sınırları Aşın

Uluslararası bağımsız kuruluşlarca verilen akreditasyon belgeleri, eğitim programının akademik ve alana özgü uluslararası standartları sağladığı anlamına gelir.

Aynı zamanda programlar periyodik olarak denetlendiği için kalite standartlarının sürekliliğini de ifade eder. Uluslararası akreditasyona sahip bölümlerden mezun olan öğrenciler uluslararası geçerli bir diplomaya sahip olur.
ABET AQAS AHPGS