İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

Gelişim Trade Center açıldı!

İstanbul Gelişim Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinin birlikte kullanacakları; Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü ile İşletme Bölümü öğrencilerine yönelik uygulama laboratuvarı olan Gelişim Trade Center 18 Temmuz 2023 tarihinde açıldı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi J Blokta yer alan Gelişim Trade Center’ın açılış törenine İGÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli,  İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Maraşlı, UBF Dekanı Prof. Dr. Kamil Kaya, İİSBF Dekanı Prof. Dr. Kenan Aydın,  Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahir Günday, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükran Güzin Ilıcak, Dekan Yardımcıları, Bölüm Başkanları, Öğretim Elemanları ve İGÜ Laboratuvar Koordinatörü Öğr. Gör. Emel Özgün, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Açılış töreninde kurdele kesiminin ardından Gelişim Trade Center’ın içerisinde incelemelerde bulunan katılımcılara, UBF Bankacılık ve Sigortacılık Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Lokman Kantar, Laboratuvarın kuruluş amacına ve uygulanacak çalışmalara ilişkin bilgiler aktardı. Dr. Öğretim Üyesi Lokman Kantar, Bankacılık ve Sigortacılık öğrencilerinin, profesyonel iş hayatına hazırlanmaları yönünde pratikler geliştirmelerine yönelik ekipmanlar, yazılım ve donanımlara sahip olacak Gelişim Trade Center’da hem bankacılık işlemlerinin hem de sigortacılık işlemlerinin detaylarının simülasyonlarının yapılacağını, öğrencilerin projeler geliştirerek, sunumlar ve finansal hizmetlere ilişkin uygulamalar yaparak mesleki deneyimlerini eğitim-öğretim süreçlerinde edinmeye başlayacaklarını vurguladı.

UBF Dekanı Prof. Dr. Kamil Kaya ve İİSBF Dekanı  Prof. Dr. Kenan Aydın, Gelişim Trade Center’ın üniversitemize kazandırılmasında başta Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli ve Şule Gayretli olmak üzere desteğini esirgemeyen ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler. UBF Dekanı Prof. Dr. Kamil Kaya, Uygulamalı Bilimler Eğitimi anlayışının bir gereği olan sektörel pratiklerin eğitim esnasında kazandırılmasına yönelik anlayışın her alanda geliştirilerek devam edeceğinin altını çizdi. İİSBF Dekanı Prof. Dr. Kenan Aydın da, açılışı yapılan Gelişim Trade Center ile sadece Bankacılık ve Sigortacılık alanında değil, İşletme alanında eğitim görecek öğrencilerin de büyük bir avantaj ve uygulama alanı kazanmış olmasından ötürü mutluluk duyduklarını ifade etti.

Vakıf Katılım Bankasının alt yapı önerileriyle hazırlanan Gelişim Trade Center, aynı anda 50 öğrenciye hizmet verecek kapasitesi ile bankacılık ekipmanları, yazılım ve donanımları, bankacılık ve sigortacılık alanının gerektirdiği diğer tüm teknolojik ekipmanlara sahip bir şekilde 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencilerine hizmet verecek.
 

Gelişim Trade Center açıldı! Eklenme Tarihi: :   21 Temmuz 2023 Cuma

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS