İstanbul Gelişim Üniversitesi

Gelişim Haber

“Kariyer Merkezi Akran Mentorluğu Eğitimi Sertifika Programı” düzenlendi

İGÜ Kariyer Geliştirme Merkezi tarafından 5-16 Eylül tarihleri arasında “Kariyer Merkezi Akran Mentorluğu Eğitimi Sertifika Programı” düzenlendi. Eğitimlere, “Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)” ve “Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)” gibi önemli sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri katılım sağladı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Kariyer Geliştirme Merkezi ve Mezunlar- Mensuplar Koordinatörlüğü tarafından oluşturulan Akran Mentorluğu Programı kapsamında 5-16 Eylül tarihleri arasında “Kariyer Merkezi Akran Mentorluğu Eğitimi Sertifika Programı” düzenlendi. Mülakat Teknikleri, Sürdürülebilirlik, Sosyal Medya Yönetimi, Psikolojik Sağlamlık ve Takım Çalışması gibi birçok alanda eğitimlerin verildiği programın sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

AKRAN MENTORÜ ÖĞRENCİLER UZMAN İSİMLERLE BİR ARAYA GELDİ

İGÜ Kariyer Geliştirme Merkezi ve Mezunlar-Mensuplar Koordinatörlüğü tarafından oluşturulan Akran Mentor Programı’nda; iletişim becerisi kuvvetli, takım çalışmasına yatkın olan öğrenciler bir araya gelip, kariyer merkezi çalışmalarında aktif rol alarak projeler üretip uyguluyor. Bu kapsamda da öğrenciler, mentorlerle özel eğitim ve organizasyonlarda bir araya gelerek, iş hayatının beklediği doğrultuda yetkinlik ve becerilerini geliştirebilme fırsatı yakalıyor. 30 bin öğrenci arasından mülakat yoluyla seçilen Akran Mentorü öğrenciler 5-16 Eylül tarihleri arasında uzman isimlerle bir araya gelerek yetkinliklerini geliştirebilecekleri eğitimleri alma imkânı buldular.

ÖNE ÇIKAN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ YÖNETİCİLERİ EĞİTİM VERDİ

5-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen “Kariyer Merkezi Akran Mentorluğu Eğitimi Sertifika Programı” katılımcıları arasında birçok önemli isim yer aldı. Programın 2’inci günü Kanal D Ana Haber Sunucusu Deniz Bayramoğlu “Etkili İletişim ve Beden Dili Teknikleri Eğitimi” verirken, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Günü kapsamında; Toplum Gönüllüler Vakfı (TOG) Yönetim Kurulu Başkanı Didem Duru, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Gönüllülük Direktörü Aykut Taka, Sen De Gel Derneği Kurucusu İbrahim Betil, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Yönetim Kurulu Üyesi Alev Akın ve Yeşilay Eğitim Uzmanı Abdullah Kayadibi gibi öne çıkan sivil toplum kuruluşlarından gelen isimler eğitim verdi. Eğitimin ardından Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Yönetim Kurulu Başkanı Didem Duru, Rektör Prof. Dr. Bahri Şahin’i makamında ziyarette bulundu.
 
“Kariyer Merkezi Akran Mentorluğu Eğitimi Sertifika Programı” düzenlendi Eklenme Tarihi: :   16 Eylül 2022 Cuma

“Maskeli günler geri dönüyor endişelerin...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Covid-19’un Eris varyantının Türkiye’de g...

Eklenme Tarihi: :   21 Eylül 2023 Perşembe

İGÜ TTO tarafından geliştirilen İHA proj...

Mühendisliği ve yapısal gövde tasarımı İGÜ TTO’da geliştirilen İHA projesi ...

Eklenme Tarihi: :   19 Eylül 2023 Salı


ABET AQAS AHPGS