Sayılarla Gelişim

Sayılarla Gelişim

Başarı, insan ve bilim odaklı olmak felsefesi ile Sayın Abdülkadir Gayretli öncülüğünde, 2008 yılında kurulan İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), bugün Türkiye’de “Model Üniversite” olmak amacıyla gelişim adımlarına hızla devam ediyor.

Yükseköğretimin, sürdürülebilir kalkınmanın en önemli aracı olduğunu savunan İGÜ, bugün ulusal ve uluslararası öğrencilerine; 6 fakülte, 2 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu ve Lisansüstü Enstitüsü ile ayrıcalıklı eğitim imkanı sağlamaktadır. Üniversitemiz; 77 lisans, 61 ön lisans normal öğretim programı, 34 ön lisans ikinci öğretim programı, 35 tezli / 36 tezsiz lisansüstü programı ve 8 doktora programı ile eğitim ve öğretim olanağı sunuyor.

Türkiye’nin ve dünyanın ihtiyacı olan her alanda “Gelişim” ilkesini benimseyen İGÜ; bugüne kadar, sahip olduğu akreditasyonların ilke ve esaslarına uygun, lider vasfı ile yetişmiş 49 bin 666 mezun vermiştir. Küresel çapta başarı elde etmek üzere alanında lider kuruluşlarla işbirlikleri gerçekleştiren ve uluslararasılaşmaya büyük önem veren İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin, toplam 65 programı AQAS, AHPGS, ABET ve PEARSON gibi Alman, İngiliz ve Amerikan akreditasyon kuruluşlarının görevlendirdiği uluslararası heyetler tarafından ayrıntılı olarak incelenmiş ve akredite edilmiştir. Türkiye’nin en çok akredite edilen programa sahip üniversitesi olma başarısına erişen İstanbul Gelişim Üniversitesi, uluslararası olma adına attığı adımlar ile de dünya çapında dikkatleri üzerine çekmiştir.

130'un üzerinde dünya üniversitesi ile iş birliği içerisinde olan İstanbul Gelişim Üniversitesi, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini uluslararası olma yolunda da motive etmektedir.

Türkiye’nin ve dünyanın finans / ticaret merkezi olan İstanbul’da yer alan kampüs alanında, 140'ın üzerinde laboratuvardan oluşan dev araştırma kompleksini öğrencilerinin hizmetine sunan İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde ayrıca 20 araştırma merkezi ile öğrencilerin ders dışında sosyal, kültürel, bilimsel ve sportif faaliyetlerde bulunabilmelerine olanak tanıyan 93 öğrenci kulübü de bulunuyor.
 

Eklenme Tarihi: :   1 Haziran 2018 Cuma


ABET AQAS AHPGS PEARSON